Cart Cart Indkøbskurv0,- Cart
Billige flybilletter - bestil flyrejsen hos Flybillet.dk
  1. Hjem
  2. Fly
  3. Fly + Hotel
  4. Hotel
  5. Udlejningsbil
  1. Kontakt os
  2. Se kvittering
  3. Spørgsmål og svar
Billige Mini-ophold
Afrejse fra København til Washington D.C.
16 mar-18 mar
4.011,-
12 apr-15 apr
3.540,-
Klik og se hele listen
Hjem
 » 
Billige hoteller hos Flybillet
 » 
USA
 » 
Washington D.C.

Tilbage Billige hoteller i Washington D.C.

Her finder du hoteller i Washington D.C., som er ekstra billige netop nu. Skynd dig – de udskiftes hver anden uge!
Søg efter hoteller til fantastiske priser i ${city}. Hos Flybillet finder du alverdens hoteltyper, så du kan lade tegnebogen bestemme, om det skal være lavprishotel eller luksushotel! Som sædvanlig gælder det om at være hurtig, for hotellerne bliver hurtigt fyldt op, og vi opdaterer siderne her hver 14. dag.

Vores mål er at gøre dig tilfreds! Hvis ingen af kampagnehotellerne passer dig, har vi flere end 80.000 hoteller, du kan vælge imellem i vores almindelige hotelsøgning. Og så kan du naturligvis også bestille billige flybilletter og billeje hos os. Og der er mere endnu: Husk, at du sparer penge ved at bestille fly + hotel samtidig ved hjælp af vores pakkesøgningsværktøj.

Ekstra inspiration, tips og idéer er altid godt. Læs mere om, hvad du kan lave i ${city} i vores rejseguide. Er du træt af at stresse rundt i lufthavnen? Så find din lufthavn i vores lufthavnsguide, og få lidt mere styr på, hvor du skal være, og hvad du kan hygge dig med, mens du venter.
Washington D.C.
687,-
687,-
/nat/2 voksne
• • • •
• •
State Plaza Hotel
thumbnail
2117 E St NW

The State Plaza Hotel is located in Washington, D.C. Five blocks from the Foggy Bottom Metro Station Blue Line Seven blocks from the White House Five miles from Ronald Reagan Washington National Airport Hotel Features. F Street Bistro and Wine Bar 24 hour fitness facility Complimentary high speed wired and wireless Internet access throughout the hotel Guestrooms. Full kitchens Complimentary laptop compatible, in room safes Complimentary weekday newspapers  

Tilbuddet er kun gyldigt så længe der findes tilgængelige værelser til nedsat pris.
pris:  687,- /nat/2 voksne

817,-
817,-
/nat/2 voksne
• • • •
• •
Beacon Hotel
thumbnail
1615 Rhode Island Ave Nw

Placering. Beacon Hotel & Corporate Quarters – dette hotel, der er egnet til forretningsfolk, ligger i kvarteret Dupont Circle i Washington tæt på National Geographic Society, Blair House og Det Hvide Hus. Ekstra interessepunkter er bl.a. Kongressens forsamlingsbygning i USA og Højesteret. Hotelfaciliteter.Beacon Hotel & Corporate Quarters har en restaurant og en bar/lounge. Der tilbydes roomservice i et begrænset antal timer. Fritidsfaciliteter omfatter et fitnesscenter eller -rum. Spafaciliteter omfatter spafaciliteter, massage-/behandlingsrum og skønhedssalon. Dette 3.5-stjernede hotel har et forretningscenter og tilbyder mindre mødelokaler, et møde-/konferencelokale og audiovisuelt udstyr. Der er trådløs internetadgang i fællesarealerne. Dette hotel i Washington har et areal til arrangementer på 10,000 kvadratfod, der består af selskabslokaler, konference-/mødelokaler, en balsal og udstillingsområde. Gæsteparkering er begrænset og tilgængelig ud fra princippet om først til mølle (mod betaling). Yderligere faciliteter på hotellet omfatter parkeringsservice, en concierge-reception og en flersproget medarbejderstab. Gæsteværelser. De 199 værelser med aircondition på Beacon Hotel & Corporate Quarters har cd-afspiller og kaffe-/temaskine. Sengene redes med premium-sengetøj. Alle værelserne har separat opholdsafdeling og skrivebord. Kablet og trådløs højhastighedsadgang til internettet er tilgængelig mod et tillægsgebyr. Gæsteværelserne har telefon med flere linjer med telefonsvarer. Fjernsynet har betalingsfilm. Værelserne har også vinduer, der kan åbnes, og mørklægningsgardiner. Gæsterne kan anmode om aftæpning, køleskab og mikrobølgeovn. Rengøring kan tilbydes dagligt. Alle gæsteværelserne er ikke-rygerværelser. Bemærkninger og gebyrer:Følgende gebyrer og deposita bliver opkrævet af hotellet, når servicen bruges eller ved ind- eller udtjekning. Parkeringsservice: USD 32 pr. natGebyr for højhastighedsinternet på værelset (kablet): USD 13 per 24-hour period (priserne kan variere)Gebyr for trådløst internet på værelset: USD 13 per 24-hour period (priserne kan variere) Ovenstående liste er ikke udtømmende. Gebyrer og deposita inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.  

Tilbuddet er kun gyldigt så længe der findes tilgængelige værelser til nedsat pris.
pris:  817,- /nat/2 voksne

783,-
783,-
/nat/2 voksne
• • • •
• •
Hilton Washington Embassy Row
thumbnail
2015 Massachusetts Ave NW

Placering. Embassy Row Hotel – dette hotel, der er egnet til forretningsfolk, ligger i kvarteret Dupont Circle i Washington tæt på Phillips Collection, Det Hvide Hus og Kongressens forsamlingsbygning i USA. Ekstra interessepunkter er bl.a. Højesteret og Ford's Theater. Hotelfaciliteter.Spisemulighederne på Embassy Row Hotel er en restaurant og en kaffebar/cafe. En bar ved poolen og en bar/lounge er åbne og har drikkevarer. Der tilbydes roomservice. Fritidsfaciliteter omfatter et fitnesscenter eller -rum. Dette 3.5-stjernede hotel har et forretningscenter og tilbyder audiovisuelt udstyr. Der er højhastighedsinternetforbindelse i fællesarealerne. Dette hotel i Washington har et areal til arrangementer, der består af selskabslokaler og konference-/mødelokaler. Yderligere faciliteter på hotellet omfatter en flersproget medarbejderstab, gavebutik/aviskiosk og pengeautomat/banktjeneste. Gæsteværelser. De 231 værelser med aircondition på Embassy Row Hotel har kaffe-/temaskine og pengeskab. Badeværelserne har telefon og hårtørrer. Der er trådløs internetadgang. Ud over skrivebord og gratis hverdagsaviser har gæsteværelserne også telefon med flere linjer med telefonsvarer. Fjernsynet har premium kabelkanaler og betalingsfilm. Der er også vinduer, der kan åbnes, og strygejern/strygebræt. Gæsterne kan anmode om ekstra håndklæder/sengetøj og morgenvækning. Der tilbydes aftæpning til natten samt rengøring dagligt. Alle gæsteværelserne er ikke-rygerværelser. Bemærkninger og gebyrer:Følgende gebyrer og deposita bliver opkrævet af hotellet, når servicen bruges eller ved ind- eller udtjekning. Parkeringsservice: USD 35 per dayGebyr for kæledyr: USD 75 Ovenstående liste er ikke udtømmende. Gebyrer og deposita inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.  

Tilbuddet er kun gyldigt så længe der findes tilgængelige værelser til nedsat pris.
pris:  783,- /nat/2 voksne


up
TRYGT OG SIKKERT!
Det er trygt og sikkert at betale din rejse hos Flybillet.dk.

Vi benytter os af en SSL betalingsløsning. Derved bliver alle dine oplysninger som indtastes i forbindelse med din betaling krypteret og data er ulæselige for andre.

Flybillet.dk bruger Dansk Internet Betalingssystem (DIBS). Betaling med kreditkort hos Flybillet.dk er certificeret af PBS.


Vi er medlem af Rejsegarantifonden og har en IATA licens.

Nyhedsbrev

Få TILBUD via e-mail
Tilmeld dig nyhedsbrevet:

  1. Presse
  2. Salgsbetingelser & rejsevilkår
  3. Pas, visum og vaccinationer
  4. Nyhedsbrev
  5. Om Flybillet
  6. Check-in
  7. Hoteller i USA
  8. Flyselskaber
supported credit cards

Flybillet / Den Danske Rejsegruppe - Postboks 659 - 4000 Roskilde - 70 80 73 12
Medlem af Rejsegarantifonden (1447) - Medlem af DRF / Danmarks Rejsebureau Forening - CVR nr. 25613902